Ponizej list od Dyrektora szkoly polonijnej w Cazale.

Drodzy Przyjaciele

  • Od kwietnia gangi przejęły Source Matlas Cabaret (nasza dzielnica). Od tego czasu do Cazale przyjechały tysiące ludzi, motorów, małych ciężarówek pełnych rzeczy, dużych ciężarówek pełnych ludzi.Wszędzie widać zmęczone twarze rodzin, głównie kobiet i dzieci.Ci ludzie opuścili wioski na południu, nad którymi gangi próbują przejąć kontrolę.Przybyli tutaj, do Cazale, aby znaleźć bezpieczne miejsce na nocleg.Każdy dom jest pełen ludzi, szkoła publiczna jest pełna.Mam teraz ponad 10 osób w moim domu i wynajmowałem inne miejsca dla różnych innych rodzin.

 

Teraz ci uchodźcy potrzebują jedzenia i zakwaterowania. My, jako firma zajmująca się naprawą wyłomów w szkole i społeczność Cazale, od tego czasu robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc tym ludziom, zapewniając im żywność i mieszkania. Dlatego wsparcie na zakup żywności i opłacenie czynszu byłoby naprawdę mile widziane.

 

  • Pomimo tych potrzeb, mamy również dzieci w wieku szkolnym, których jest 350, również w dużych potrzebach, ponieważ ich rodzice nie są w stanie się nimi zaopiekować, gdy są poza szkołą, zwłaszcza w okresie letnim. Chcielibyśmy więc móc wesprzeć naszych nauczycieli, którzy byliby w stanie kontynuować naszą dalszą działalność po ponownym rozpoczęciu szkoły 11 września.Jak na przykład:

1 – dalsze funkcjonowanie internetowej telewizji dla dzieci i młodzieży CazaleTVPologne

2 – dalsza nauka polskich tańców ludowych i polskich piosenek

3 – nauka polskiego przez Internet.

4 – nauka języka angielskiego.

5 – zajęcia z historii i kultury polskiej.

6 – zajęcia związane z rozwojem wyobraźni.

7 – nauka edycji filmów w programie Adobe Premiere PRO

8 – zajęcia z programowania w systemie Scratch.

9 – zajęcia sportowe

 

Jak powiedziałem wcześniej, wspieramy te rodziny, zapewniając im wyżywienie i zakwaterowanie, odkąd tu przyjechały, ale brakuje nam środków. Każda pomoc, jaką możemy uzyskać, byłaby bardzo mile widziana.

 

A szkoła od lat prowadzi te polskie działania. Chcielibyśmy, aby Twoje dalsze wsparcie było opłacane również dla trenerów. Licząc na pozytywną odpowiedź, prosimy o przyjęcie naszej wdzięczności.

Z poważaniem!!! Derismont Mesius Roobens, główny dyrektor